Використання Solidworks при підготовці інженерів

В сучасних умовах розвитку техніки та технологій вже неможливо уявити собі якісну вищу технічну освіту без всебічного використання сучасних систем автоматизованого проектування (САПР). Хмельницький національний університет був одним з перших закладів вищої освіти в Україні, який почав активне впровадження САПР при підготовці інженерів-механіків. Спочатку це було 2D-креслення (Autocad, Компас), пізніше – тривимірне моделювання (SOLIDWORKS, Autodesk Inventor, T-Flex).

Як відомо, однією з найбільш потужних систем автоматизованого проектування на сьогоднішній день є система SOLIDWORKS, яка широко використовується на машинобудівних підприємствах в усьому світі: на сьогоднішній день у світі функціонує близько 3,5 млн. робочих місць SOLIDWORKS на більш ніж 240 тис. підприємствах, у тому числі на провідних машинобудівних підприємствах України.

В усьому світі студенти використовують SOLIDWORKS при вивченні дисциплін інженерного циклу – усього у вищих навчальних закладах використовується більш 2 млн. робочих місць SOLIDWORKS для підготовки сучасних інженерів.

Саме тому у Хмельницькому національному університеті ми впроваджуємо SOLIDWORKS у рамках інженерної підготовки студентів з комп’ютерного моделювання та аналізу.

У нашому університеті створений спеціалізований клас – ЦЕНТР SOLIDWORKS (ауд. 3-103), що представляє собою комп’ютерний клас на 15 робочих місць, з інтерактивною дошкою та мультимедійним обладнанням. Слід зазначити, що за наказом ректора університету, центр створений як окремий структурний підрозділ – НВЦ «САПР» (науково-виробничий центр), із затвердженим статутом та можливістю здійснення фінансових операцій.

Центр SOLIDWORKS факультету інженерної механіки (ауд. 3-103)

Центр в основному використовується в навчальному процесі факультету інженерної механіки – студенти факультету проходять навчання технологіям SOLIDWORKS, крім того в центрі проводяться курси підвищення кваліфікації, а також офіційні сертифікаційні іспити SOLIDWORKS за програмами підготовки CSWA і CSWP (Certified SOLIDWORKS AssociateCertified SOLIDWORKS Professional) як для наших студентів і викладачів, студентів і викладачів інших ЗВО, так і для конструкторів і технологів у рамках програми підвищення кваліфікації.

 

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ SOLIDWORKS У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

 

У лютому 2006 року наш університет одержав грант від американської корпорації SOLIDWORKS і став ліцензійним користувачем SOLIDWORKS Education Edition 2005/2006, мережева ліцензія на 30 робочих місць, яка роком пізніше була оновлено до версії 2006/2007.

В 2009 році, за сприяння авторизованого представника SOLIDWORKS Corp. в Україні – компанії «Інтерсед Україна», наш університет одержав черговий грант – ліцензію SOLIDWORKS Education Edition 2009/2010 на 60 робочих місць. Це дозволило значно розширити використання SOLIDWORKS на факультеті інженерної механіки.

У листопаді 2009 року, у результаті домовленостей з SOLIDWORKS Corp. (США), у нашому університеті був створений офіційний міжнародний сертифікаційний центр – ми одержали статус Authorized Certification Provider – провайдер з організації офіційних сертифікаційних іспитів SOLIDWORKS. Таким чином, наші студенти та викладачі (а також студенти та викладачі з інших ЗВО) мають унікальну можливість складати сертифікаційні іспити на одержання статусу Certified Solidworks Associate (CSWA).

У травні 2010 року, за підтримки «Інтерсед Україна», враховуючи успіхи університету у впровадженні технологій SOLIDWORKS у навчальний процес, університет одержав черговий грант – мережеву ліцензію SOLIDWORKS Education Edition на 500 робочих місць. Причому отримана ліцензія по функціоналу є повним аналогом комерційної версії SOLIDWORKS Premium.

Крім того з того часу, у рамках передплати на оновлення, ми щорічно одержуємо 500 автономних ліцензій для використання SOLIDWORKS на домашніх комп’ютерах наших студентів і викладачів – ліцензії містять повний функціонал SOLIDWORKS Premium, а також ліцензії на SOLIDWORKS Electrical 2D і SOLIDWORKS Plastics.

У квітні 2011 року наш університет відвідала делегація представників корпорації SOLIDWORKS: враховуючи успіхи по впровадженню системи SOLIDWORKS у навчальний процес факультету інженерної механіки, нам були продовжені передплата на оновлення комплексу програмного забезпечення SOLIDWORKS Education Edition (сьогодні це вже версія 2019/2020, також 500 робочих місць), продовжені повноваження сертифікаційного центру, а також додатково надана ліцензія на використання системи CAMWorks 2010 – автоматизація створення керуючих програм для верстатів із числовим програмним керуванням на базі моделей, створених в SOLIDWORKS. Завдяки сприянню компанії «Інтерсед Україна», ми щорічно оновлюємо ліцензії, і на сьогоднішній день у навчальному процесі кафедри технології машинобудування використовується найновіша версія – CAMWorks 2020 (мережева ліцензія на 20 робочих місць, ауд. 4-305, 3-103).

Візит представників корпорації SOLIDWORKS до Хмельницького національного університету

 

На фото вище – зліва направо: Коробченко Е.Г. – генеральний директор «Інтерсед Україна», м. Київ  (авторизований реселлер SOLIDWORKS в Україні), Савачевська Н.Д. – фінансовий директор «Інтерсед Україна», Joseph Wilkie – Education Business Manager, EMEA – представник SOLIDWORKS по роботі з навчальними закладами по регіоні EMEA (Europe, the Middle East and Africa), Pavel Bruk – Territory Sales Manager, Russia and CIS (голова представництва SOLIDWORKS по Росії та країнах СНД), доц. кафедри іноземних мов ХНУ Шаран Р.В. – перекладач, проф. Шинкарук О.Н. – проректор з науково-педагогічної роботі ХНУ, доц. Харжевський В.О. – керівник центру SOLIDWORKS.

Центр SOLIDWORKS співпрацює з всесвітньо відомими розробниками інженерного програмного забезпечення, зокрема з компаніями Dassault Systemes SOLIDWORKS Corp.Geometric (розробник системи CAMWorks), INTERMECH, а також вдячний за постійну підтримку з боку авторизованого представника компанії SOLIDWORKS в Україні – компанії “Інтерсед Україна”.

 

На сьогоднішній день, центр SOLIDWORKS Хмельницького національного університету працює в таких напрямках:

  1. Проведення навчання для студентів.
  2. Проведення офіційної міжнародної сертифікації SOLIDWORKS за різними напрямками.
  3. Співпраця з машинобудівним підприємствами регіону з проведення курсів підвищення кваліфікації
  4. Надання консультацій з використання системи SOLIDWORKS на практиці.

 

Див. також:

Використання SOLIDWORKS у навчальному процесі факультету інженерної механіки

Cертифікація SOLIDWORKS за програмами підготовки CSWA і CSWP

 

ХАРЖЕВСЬКИЙ В.О., д-р. техн. наук., керівник центру SOLIDWORKS

З питань співпраці: тел. (067) 377-12-49, e-mail: vk.solidworks@gmail.com