Cертифікація SOLIDWORKS за програмами підготовки CSWA і CSWP

Cертифікація SOLIDWORKS за програмами підготовки CSWA і CSWP

У листопаді 2009 року наш факультет проводив переговори з корпорацією SOLIDWORKS, у результаті яких нашому університету було наданий офіційний міжнародний статус Authorized CSWA Provider – провайдер з організації сертифікаційних іспитів на одержання міжнародного сертифіката рівня Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) – сертифікований фахівець SOLIDWORKS. Викладачам університету була надана можливість скласти сертифікаційні іспити, у результаті чого вже 17 викладачів факультету інженерної механіки одержали офіційний міжнародний сертифікат Certified SOLIDWORKS Associate.

З 2010 року, з метою поглиблення вивчення системи SOLIDWORKS, на факультеті інженерної механіки проводяться додаткові наукові семінари для студентів по підготовці до здачі сертифікаційних іспитів SOLIDWORKS.

Причому, у травні 2012 року нами була досягнута домовленість із компанією SOLIDWORKS про розширення повноважень нашого центру – нам надали можливість проводити для студентів сертифікаційні іспити професійного рівня – Certified SOLIDWORKS Professional (CSWP). Причому умовою допуску студента до здачі CSWP є попередньо зданий іспит CSWA.

Центр SOLIDWORKS факультету інженерної механіки має офіційний статус провайдера з організації сертифікаційних іспитів. На фото праворуч – приклад сертифіката міжнародного зразка Certified SOLIDWORKS Professional.

 

Щорічно, з 2010 року, протягом 3 місяців, студенти факультету проходять додатковий розширений курс SOLIDWORKS, який включає у себе:

 • розширені можливості системи SOLIDWORKS зі створення складної геометрії;
 • опрацювання літератури, що рекомендована корпорацією SOLIDWORKS для підготовки до здачі сертифікаційних іспитів CSWA;
 • поглиблене вивчання можливостей SOLIDWORKS зі створення креслень відповідно до вітчизняних стандартів;
 • робота зі складними зборками;
 • особливості розрахунків на міцність за допомогою SOLIDWORKS Simulation. Особливості проведення оптимізації конструкцій відповідно до проведених розрахунків на міцність.
 • теоретична підготовка згідно з вимогами, які пред’являються до фахівця рівня Certified Solidworks Associate (CSWA).

 

У результаті навчання сертифікованими фахівцями SOLIDWORKS стали більш 300 студентів факультету інженерної механіки нашого університету.

Крім наших студентів і викладачів, ми проводимо офіційну сертифікацію по програмах CSWA і CSWP також для студентів і викладачів інших навчальних закладів – усього в центрі SOLIDWORKS проведене більш 500 сертифікаційних іспитів (із грудня 2009 року) Зокрема, сертифікацію проходили студенти та викладачі таких вищих навчальних закладів:

 1. Білоруський національний технічний університет (м. Мінськ).
 2. Московський державний технічний університет ім. Баумана.
 3. Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”.
 4. Київський національний університет технологій і дизайну.
 5. Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.
 6. Харківський національний автомобільно-дорожній університет.
 7. Харківський національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”.
 8. Східноукраїнський національний університет ім. Даля (м. Луганськ).
 9. Сумський державний університет.
 10. Вінницький національний технічний університет.
 11. Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу.
 12. Українська інженерно-педагогічна академія (м. Харків).

 

Протягом 2010-2012 рр. сертифікація проводилась також у рамках міжнародної студентської олімпіади з САПР та комп’ютерного моделювання у машинобудуванні, яка проводилася в нашому університеті.

На фото зліва: студенти Московського державного технічного університету ім. Баумана Антон Івченков і Євген Іконніков, пройшли сертифікацію CSWA у нашому центрі – перші сертифіковані студенти у своєму університеті. На фото праворуч – студент Білоруського національного технічного університету (м. Мінськ) Ілля Богуш – перший сертифікований фахівець CSWA у Білорусі, сертифікацію також пройшов у нашому центрі.

Урочисте вручення сертифікатів CSWA студентам факультету інженерної механіки (2010 рік). Президія: ректор університету проф. Скиба М.Є., радник ректора, голова Національного комітету з машинознавства міжнародної федерації IFTOMM проф. Силин Р.І, проректор по науково-педагогічної роботи проф. Шинкарук О.М.

Студенти факультету інженерної механіки – сертифіковані спеціалісти SOLIDWORKS

 

Див. також Список сертифікованих спеціалістів SOLIDWORKS, які пройшли сертифікацію у нашому центрі.

 

Співробітництво з машинобудівними підприємствами регіону. Важливою складовою у процесі підготовки фахівців є зв’язок з виробництвом. Знання сучасних інженерних технологій проектування та інженерного аналізу дозволяє випускникам бути конкурентними на ринку праці, оскільки сучасні технології все інтенсивніше використовуються на виробництві. У зв’язку із цим, на підприємствах виникає потреба, як у нових фахівцях, так і в перепідготовці вже працюючих конструкторів і технологів. Центр SOLIDWORKS факультету інженерної механіки співробітничає з рядом машинобудівних підприємств регіону з проведення курсів підвищення кваліфікації та надання наукових консультацій щодо використання сучасних інженерних технологій проектування.

Зокрема, у центрі SOLIDWORKS були проведені курси підвищення кваліфікації та наукові консультації для більш ніж 40 конструкторів різних підприємств. Курси містили в собі огляд розширеної функціональності SOLIDWORKS для розв’язання виробничих завдань, зокрема – створення складної геометрії, параметризації деталей і вузлів, робота з листовим металом і зварними виробами, проведення розрахунків і міцність, сумісна робота в PDM-Системі, автоматизація розробки конструкторської документації. Усі співробітники підприємств також успішно здали міжнародні сертифікаційні іспити SOLIDWORKS.

Співробітництво з машинобудівними підприємствами – проведення перепідготовки та сертифікація

 

Враховуючи успіхи факультету інженерної механіки у використанні сучасних інженерних технологій, корпорацією SOLIDWORKS (США) був опублікований світовий прес-реліз про наш університет (на англійській та російській мовах):

Див. також:

ЦЕНТР SOLIDWORKS ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Використання SOLIDWORKS у навчальному процесі факультету інженерної механіки

ХАРЖЕВСЬКИЙ В.О., д-р. техн. наук., керівник центру SOLIDWORKS

З питань співпраці: тел. (067) 377-12-49, e-mail: vk.solidworks@gmail.com